Гасло педколективу: "Тільки той, хто планує, і може організовувати."

Дошкільний навчальний заклад будує свою роботу на основі державних документів:

• організація освітньо-виховного процесу здійснюється згідно із Законами України "Про освіту", "Про дошкільну освіту", "Листа Міністерства освіти і науки України", "Організація та зміст навчально-виховної роботи", Положення про дошкільний навчальний заклад, Базовим компонентом дошкільної освіти в Україні.
  • педагоги працюють за Базовою програмою розвитку дитини дошкільного віку "Я у Світі", "Впевнений старт". Педагогічний колектив закладу постійно працює над створенням сучасного методичного простору з інноваційною діяльністю вихованців.
  • різні форми методичної роботи забезпечують науково-методичний супровід популяризації Базової програми серед педагогів дошкільних навчальних закладів. З метою оновлення змісту забезпечення дітей якісною освітою, педагогічні працівники закладу систематично працюють над створенням нових форм і методів навчання в структурі заняття:

- спеціально організовані заняття;

- комбіновані, тематичні;

- домінантні;

- інтегровані;

- свята, розваги;

- дні здоров'я;

- тижні безпеки життєдіяльності;

- гурткова робота;

- організація роботи у повсякденному житті;

- ігри (рухливі, дидактичні, сюжетні, спортивні, хороводні, музичні тощо);

- спостереження, бесіди, розгляд картин, праця;

- заняття фізкультурні, заняття фізичними вправами на пргулянці;

- екскурсії;

- індивідуальна робота.

Проблемне питання закладу

Формування морально зрілої, психічно і физично розвиненої особистості в процесі створення для кожної дитини сприятливих умов для оволодіння важливою наукою - мистецтвом життя.

Основні завдання педагогічного колективу ДНЗ №3 на 2012-2013 навчальний рік

1. Формування у дітей дошкільного віку культуру здорового способу життя як складову його психофізичного розвитку.

2. Художньо-естетичний, креативний, пізнавальний розвиток дітей під час образотворчої діяльності.

3. Продовжувати роботу щодо формуванням логіко-математичної компетентності дошкільників за Базовою програмою "Я у Світі".

Аналіз методичної роботи

(2011-2012 навчальний рік)

Найголовнішим та істотним у методичній роботі в ДНЗ в цей період є надання реальної, діючої допомоги педагогам у розвитку їх майстерності як поєднання професійних знань, навичок і умінь і необхідних для сучасного педагога властивостей і якостей особистості, а зрештою на удосконалення навчально-виховного процесу, досягнення оптимального рівня освіти, виховання і розвитку конкретних вихованців.

Методична робота в ДНЗ має відносно безперервний, постійний, повсякденний характер. Це дозволяє в найтісніший спосіб зв'язувати зміст і характер методичної роботи з проблемами, ходом і результатами реального навчально-виховного процесу, змінами в якості знань, умінь і навичок вихованців. Методична служба має можливість глибоко, протягом тривалого часу, вивчати діяльність і особистісні якості конкретних педагогів, виявляти недоліки і утруднення в їхній діяльності, а також прогресивні тенденції, паростки передового досвіду, педагогічного новаторства, що дозволяє зробити ріст педагогічної майстерності вихователів більш керованим процесом. Методична робота в ДНЗ спрямована на безпосередній зв'язок з навчально-виховною роботою з конкретними вихованцями, допомагає скоротити відстань між навчанням вихователів роботи по-новому та її результатами, позитивними зрушеннями в розвитку особистості вихованців.

Основними принципами організації методичної роботи в ДНЗ є науковість,зв'язок з життям та актуальність, системність, комплексний характер,систематичність, послідовність, наступність, безперервність, масовість, творчий характер, максимальна активізація педагогів, конкретність, спрямованість на головне, істотне, єдність теорії та практики, оперативність, гнучкість,мобільність, колективний характер. Методологічна основа методичної роботи в ДНЗ- це системний, діяльнісний, особистісний підходи.

Згідно з цим, у 2011-2012 навчальному році, в ДНЗ проводилася систематична, послідовна робота з метою формування у дошкільників мотиваційної готовності до шкільного навчання; формування знань, умінь, навичок відповідно до їх вікових особливостей та вимог Базової програми розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі»